Metafizyczne znaczenie hematytu

Jeśli kiedykolwiek widziałeś hematyt już wiesz, jak niezapomniany jest. Jego kolor - metaliczny po wypolerowaniu, o nieco podobnym wyglądzie jak stal - jest to zupełnie niepowtarzalny kamień. Znajduje się w Brazylii, USA, Kanadzie, Australii, Rosji, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech.

Nasi przodkowie uważali, że hematyt sprawia, że ​​jego noszący jest odważny i silny, promuje radosny, optymistyczny nastrój, stabilność emocjonalną. Hematyt może ci pomóc, jeśli marzysz za dużo i chciałbyś bardziej trzeźwy pogląd na rzeczy. To kamień, który pomaga wytrzymać trudy. Hematyt służy jako wiarygodna ochrona przed złym okiem. Hematyt był również używany jako ochronny amulet z rany podczas walki. Przyznaje się do nienaruszalności użytkownika, ale także ogranicza gniew.

Wysokie wibracje hematytu harmonizują w twoim polu, co pomaga złagodzić negatywne energie próbujące wejść do twojej aury. W dzisiejszych czasach wokół nas wszyscy pracują - w pracy, w ruchu drogowym, w sklepach, restauracjach, a może nawet w domu - czekają na drenaż lub pracując nad naszą energią, wibracjami, poczuciem równowagi, zmarszczkami, I uziemienia.

Hematyt jest wodorozcieńczalnym tlenkiem żelaza, który tworzy się jako bezpośredni osad w wodzie morskiej i torfowiskach, a także jako zmiana innych minerałów zawierających żelazo. Wraz z hematytem, ​​kamień hematytu jest pozostałym minerałem, który składa większość rdzy na naturalne i sztuczne ekspozycje żelaza. Ponieważ początki goititu mogą być podobne do tych z hematytu, dwa minerały często występują razem i mogą być mylone dla siebie. Jednakże, można wyróżnić ich smugą. Uderzenie próbki Goethitu przez białą płytkę porcelanową pozostawi na tablicy żółtą, żółtawą smugę, a próbka hematytu pozostawi czerwoną lub czerwono brązową smugę.

Hematyt jako powszechny naturalny pigment był używany przez człowieka od najwcześniejszych razy. Czerwony kolor w malowidłach z jaskini pochodzi z drobnego proszku hematytowego znanego jako czerwona ochra. Używanie go jako środka barwiącego trwa do dziś. Szwecja jest szczególnie godnym uwagi krajem w tym względzie, ponieważ wiele drewnianych domów ma tradycyjnie brązowoczerwony kolor (czerwony Falu). Pozostałości z wydobycia miedzi z Falun i innych kopalń były używane do robienia tam czerwonej farby od 16 wieku.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Granat - Informacje i zdjęcia

Ogień, Góra, Kamienie, Koraliki, Cytryn